Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start AKTUALNOŚCI Gmina Ruja laureatem konkursu PSE
Gmina Ruja laureatem konkursu PSE Drukuj
alt                                                                                                                          alt

Gmina Ruja laureatem konkursu PSE

Mieszkańcy gminy Ruja będą mogli wkrótce korzystać z odnowionej remizy i  świetlicy. Budynek zostanie wyremontowany dzięki środkom z konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt zakłada modernizację budynku, w którym mieszczą się remiza, świetlica i  gminna biblioteka. W świetlicy odbywają się m.in. zabawy, spotkania ochotniczych straży pożarnych i zebrania wiejskie. W czasie remontu zamontowane zostaną nowe drzwi,  ułożona zostanie także nowa posadzka. Dzięki temu mieszkańcy Rui będą mogli bawić się, uczyć i spędzać czas w znacznie lepszych warunkach.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Ruja PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV relacji Mikułowa-Czarna oraz Czarna-Pasikurowice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

mod_vvisit_counterOd początku15662918